Büyü Yaparken Duaların Önemi Nedir?

Buyu Yaparken Dualarin Onemi Nedir 1 1 - Büyü Yaparken Duaların Önemi Nedir?
Büyü Yaparken Duaların Önemi Nedir?

Büyü Yaparken Duaların Önemi Nedir? konusu geçmişten beri araştırılmaktadır. Yüzyıllardır hayatımızda olan büyü, insanları bir hayli etkisi altına almaktadır. Bazı insanlar yetiştirilme biçimi dolayısı ile büyünün varlığına inanmazlar. Fakat büyünün varlığını inkâr etmek doğru olmayacak.

Büyü etkileri ve yol açtığı sonuçlar dolayısı ile yüz yıllardır yasak kılınmaya mahkum edilmiştir. Büyü ve büyücülük çoğu zaman kötü niyetli insanlarca kötü sonuçlar doğurması için kullanılmıştır. Bu durumda büyü ve büyücülüğün lanetlenmesine yol açmıştır. Ak ve kara olmak üzere iki kategoride büyü vardır.

Ak büyüler mutluluk getirirken, kara büyüler mutsuzluk getirir. En çok kullanılan büyüler bağlama, zenginlik, ayrılma büyüleridir. Bu büyüler çok uzun yıllardan beri kullanılan en tesirli büyüler olarak karşımıza çıkar. Büyü yaparken duaların öneminin ne olduğu da bir hayli merak ediliyor. Gelin bu konuyu daha detaylıca ele alalım.

Ak ve kara olmak üzere büyüler iki kategoriye ayrılır. Ak büyüler zararsızken, kara büyüler zararlı büyü kategorisinde yer alır. İnsanlar genel olarak hayatındaki bazı durumları kontrol altına alamadıklarında büyülere başvururlar. İnsanlar hem kendileri için, hem de başkaları için büyü yaptırabilirler.

Nasibin açılması için, aşk bulma için, zengin olmak için çeşitli büyüler yaptırılabilir. Büyüler farklı amaçlara hizmet etmektedir. Büyü yaptırmayı düşünen bireyler, ilk olarak hangi amaç ile ve kime yaptıracağına karar vermelidir. Büyüde dua ve niyet inanılmaz önemlidir.

Amacın dışında kullanılan dualar büyünün tutmamasına yol açabilir. Dualar genel olarak hayatımızda önemli bir yere sahiptir. İnsanlar Allah ile iletişim kurmak ve ondan bazı şeyler dilemek ya da şükretmek için dualara başvururlar. Büyüler için de dualar önemli bir yere sahiptir. Büyülerin gerçekleşmesi için bazı tılsımlı sözler ve büyüler kullanılır.

Büyü Yaparken Dua Okunuyor mu?

Büyü yaparken dua okunuyor mu sorusuna “evet” yanıtını vermek yanlış olmayacaktır. Çünkü her büyü için okunan dualar vardır. Dua etmek ve bazı duaları okumak, hayatımıza bir hayli yer edinmiş eylemlerdendir. Kişileri bazı bildikleri duaları istek, dilek ve talepleri olunca okumaktan geri kalmazlar.

Bu durumun maneviyat ile ilgili olduğunu söylemek yanlış olmayacak. Yapılan ibadetler ile beraber okunan dualar bir hayli önem taşır. Gündelik hayatımızda bir hayli önemli bir yere sahip olan dua okumaları, büyüler için de önemli bir yere sahiptir. Duanın amacına göre dualar tercih edilir ve okunur. Her büyü için o büyüye hitap eden bir duanın okunduğunu söylemek yanlış olmayacak.

Büyü Yaparken Dua Okumanın Yeri

Buyu Yaparken Dua Okumanin Yeri 1 - Büyü Yaparken Duaların Önemi Nedir?
Büyü Yaparken Duaların Önemi Nedir?

Büyü yaparken dua okumanın yeri bir hayli önemlidir. Bireysel olarak da okuduğumuz dualar, büyüler için önemli bir yere sahiptir. Hayatımızda gerçekleşmesini istediğimiz yerlerde Allah’a dua ederiz. Büyü yaptırırken de gerçekleşmesini istediğimiz için, büyümüzü destekler dualar ederiz.

Her büyü için farklı bir dua bulunduğunu söylemek yanlış olmayacak. Büyünün türüne ve yapılış biçimine göre duaların çeşidi ve sayısı farklılık gösterir. Yaptıracağınız büyü için doğru bir medyum hoca seçmenizi tavsiye ediyoruz. Hangi duaların nasıl okunacağı konusunda medyum hocalar size yardımcı olacaktır.

Büyü yapımı esnasında duaların hangilerinin nasıl okunması gerektiğini bir hayli önem taşır. Uzman bir medyumdan yardım almadan kendi kafamıza göre ilerlememiz ve duaları yanlış okumamız istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden evde kulaktan doğma bilgiler ile büyü yapmak sakıncalıdır.

Büyük sıkıntılar içerisine girmemek için alanında uzman ve deneyimli, aynı zamanda manevi yeteneklere sahip bir medyum hocadan destek almanızı tavsiye ediyoruz. Duaların anlamını ve nasıl okunması gerektiğini bilmeden işlemi uygulamaya başlamayınız.

Büyü Yaptırmak Haram mıdır?

Büyü yaptırmak haram mıdır sorusunu yanıta ulaştıralım. Büyü, asırlardır hayatımızda var olan bir olgudur. Büyüler bazen iyi sonuçlara, bazense kötü sonuçlara yol açmaktadır. İnsanlar hayatlarında kontrol altına alamadıkları olaylar için büyü yaptırmaya karar verebilirler.

Büyüleri hem kendimizde hem de başka birilerine uygulayabilmemiz mümkündür. Asırlardır var olan büyü ve büyücülük çoğu zaman kötü niyetliler tarafından kullanışmış ve kötü durumlara yol açmıştır.

Bu nedenle dinimiz büyü ve büyücülüğü lanetlemiştir. Bu yüzden tüm büyüler, amaç ne olursa olsun dinimizce haram kılınmıştır. Bu nedenle büyü yaptırmadan evvel bu gerçeği bir hayli düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Aşık Etme Büyüsü Çeşitleri Nelerdir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments