Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar

Cocuklariniz Icin Okunacak Dualar - Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar
Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar

Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar her ebeveynin bilmesi gereken dualardır. Çocuğunuz sizin en değerli varlığınızdır. Dua, anneanneler, büyük büyükbabalar, dedeler, teyzeler, teyzeler, amcalar ve amcalar küçük ve savunmasız çocuklar için okunmaktadır. Aileleri, dualar okuyarak Allah’tan çocuklarının başlarına gelebilecek her türlü kötülükten korumasını dilerler.

Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar oldukça geniş bir listeye sahiptir. Dualar pek çok farklı amaç ve koruma için okunabilir.

Çocuklar İçin Nazar Duaları

Çocuklar İçin Nazar Duaları, çocukların nazardan korunmasını sağlar. Nazar, küçük bebekleri etkileyen ve rahatsız eden bir durumdur. Kendi nazarınızın bile bebekleri etkileyebileceği doğrudur. Yani kıskançlık yapmayan veya art niyeti olmayan kişilerde nazar meydana getirebilir.  Çocuklar için okunan dualar arasında en önemli olanlarından biri nazar dualarıdır.

Yeni doğanlar nazar duaları ve nazar muskaları ile korunmalıdır. Çünkü kısa sürede iyi ya da kötü her türlü enerjiyi üstlenirler. Bu onları hasta ve huzursuz hale getirebilir. Nazar duaları arasında mutlaka okunması gereken Felak ve Nas sureleridir. Bebeğinize bu duaları okuyarak bebeğinizin başına gelebilecek her türlü zararın önüne geçebilirsiniz.

Çocuklar İçin Nazar Duaları arasında Hz. Muhammed’in çocuklarına ve torunlarına okuduğu “Euzu bi kelimatillahi`t-tammeti min kulli satanin ve hammetin ve min kulli aynin lamme” duası vardır. Ayetel Kürsi duasının yanı sıra yukarıdaki bebekler ve çocuklar için dua da okunabilir. Bu dua insanlardan her türlü musibetleri uzaklaştırır. Her derde deva olduğu bilinmektedir. Bu nedenle her namazdan sonra okunması önerilir.

Çocuklarınız İçin Okunacak Bolluk ve Bereket Duaları

Çocuklarınız İçin Okunacak Bolluk ve Bereket Duaları aynı zamanda zengin bir hayat yaşamalarına yardımcı olmak içinde önemlidir. Özellikle iş kurmak veya evlenmek üzere olan çocukların evlerinde ve işlerinde bereketli olmaları için bu dualar tercih edilmelidir.

Çocukların huzur içinde yaşadığını bilmek ebeveynleri mutlu eder. Bunu göz önünde bulundurarak, evleri ayrı olan çocuklar için yuvalarında bolluk ve bereket için dualar edebilirsiniz. Karınca Duası ile çocuklarınızın maddi sıkıntı yaşamadan müreffeh bir hayat sürmeye devam etmesi için Allah’a dua edebilirsiniz.

Çocuklarınız İçin Okunacak Bolluk ve Bereket Duaları sayesinde çocukların işleri rast gitmekte ve işleri hayır ile sonuçlanmaktadır.

Çocuklarınızın Evlenebilmesi İçin Okunacak Dualar

Cocuklarinizin Evlenebilmesi Icin Okunacak Dualar  - Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar
Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar

Çocuklarınızın Evlenebilmesi İçin Okunacak Dualar sayesinde çocuklarınızın işlerinin yolunda gittiğini görebilir ve hayırlı bir evlilik yaşadığına şahit olabilirsiniz. Evlilik, çocuklarınız ve eşinizle iyi bir hayat yaşamanızı sağlar. Çocuklarınız için okuduğunuz dualar onların hayırlı evlat olmasını sağlar. Yardımsever ve şefkatli bir çocuk, ebeveynlerine karşı çok saygılı davranır. Her şeyden önce yetişkinlerden gülümsemeleri ve kibar davranmaları beklenir.

Ayrıca Kuran’ın pek çok ayetinde anne babasına iyi davranan çocukların cennette olacağı bildirilmektedir. Bu nedenle yetişkinlere iyi davranılmalı ve yaşlandıklarında ilgilenilmelidir. Ebeveynler her zaman çocuklarının iyi birer çocuk olmasını isterler. Ülkeniz için,  insanlık için, kendiniz için iyi çocuklar yetiştirmek zor olabilir. Çünkü çocuklar büyüdükçe ve bağımsız bireyler haline geldikçe çevrelerinden ve diğerlerinden etkilenebilirler.

Yanlış yola girebilir, yanlış arkadaşlar edinebilirler. Yanlış insanları model alarak kendilerinden başka kimseye fayda sağlamayan bireyler haline gelebilirler. Hiçbir ebeveyn bunu istemez. Bu yüzden onu çocukluktan itibaren salih bir insan olarak yetiştirmek önemlidir. Çocuklarınız için okuyacağınız dualar arasında onların iyi insanlarla tanışması, onlarla yaşaması, bir hayat sürmesi için dualar vardır.

Çocuklarınızın Evlenebilmesi İçin Okunacak Dualar  arasında bulunan Taha Suresi sayesinde çocuklarınızın mutlu bir evlilik yapmasını sağlayabilirsiniz. Taha Suresi’nin 21 defa okunması sonucunda kapalı olan kaderlerin açıldığı ve güzel evliliklerin kurulduğu bilinmektedir. Çocuklarınız için okunan dualar, işlerinde başarılı olmaları için de okunur.

Ticaret ve zanaatla uğraşan bağımsız çocuklar için dua etmek, ebeveynlerin hayatlarının geri kalanında yaptıkları şeylerden biridir. Onlara helal ve bereketli para verilmesi, helal mal sahibi olması için dua etmek gerekir. Gayri meşru veya kazanılmamış mal, mülk ve paranın kimseye faydası olmadığı gibi ailenin diğer fertlerine de faydası yoktur.

Çocuklar için okunması gereken duaların bir çoğunun evlilikle ile ilgili olduğu görülmektedir. Çocukların hayırlı bir eşe ve çocuklara kavuşması için okunan evlilik duaları, hayırlı bir eş bulabilmelerini sağlar. Evlenmeye taraftar olmayanlar için de hayırlı dualar okunur. Bu şekilde insanlar çok kısa bir süre içinde hayırlı bir evlilik yapar.

Büyü Yaparken Duaların Önemi Nedir? yazımızı da okuyabilirsiniz.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments