Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Birçok bekar insan hayırlı bir eş bulup hayırlı bir evlilik yapmak ister. Hayırlı evliliklerde eşler birbirlerine daha çok bağlıdırlar. Genellikle birbirini çok seven eşler, birbirlerinden başkalarına asla bakmazlar. Hayırlı bir eş bulmak isteyen bekarlar için hayırlı evlilik için denenmiş dua mevcuttur. Bu duayı düzenli olarak okuyan kişiler, hayırlı bir kişi bularak izdivaçlarını gerçekleştirirler.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet

Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen kişiler için Diyanet tarafından denenmiş dua önerileri yer alıyor. Bu denenmiş duaları okuyan bekarlar, hayırlı kısmetlerle karşılaşıyorlar. Diyanet tarafından bekarlar için Taha süresi öneriliyor. Bekarların düzenli olarak Taha suresini okumaları gerekiyor.

Diyanet tarafından önerilen denenmiş hayırlı evlilik duası;

  • Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru.
  • Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım.

Bu dua diyanet tarafından öneriliyor. Hayırlı bir evlilik gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu duayı her gün sık sık okumaları gerekiyor. Dua büyük alimler tarafından da önerilen, denenmiş bir evlilik duasıdır.

Hayırlı Bir Evlilik İçin Hangi Esma?

Esma okunması şüphesiz her derdin ortadan kaldırılmasını sağlar. Hayırlı evlilik gerçekleştirmek isteyen kişilerinde okuması gereken esmalar bulunuyor. Bu esmalar denenmiş, hızlı bir şekilde sonuç vermiştir.

Hayırlı bir evlilik için okunması gereken esmalar şunlardır;

  • El-Vedud
  • El-Cami
  • El-Mucib

Bu üç esma her gün sırasıyla okunduğu zaman bekar kişiler, hayırlı bir evlilik gerçekleştirirler. Düzenli bir şekilde okunmalı, asla terk edilmemelidir.

Hayırlı Eş İçin Hangi Sure?

Hayırlı eşle karşılaşmak, hayırlı bir evlilik gerçekleştirmek için okunması gereken bazı sureler vardır. Bu sureler, hayırlı evliliklerin gerçekleşmesini sağlar. Taha Suresi ve Furkan Suresi hayırlı evlilik gerçekleştirmek isteyen kişiler için önerilir. Bu iki sure denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Peygamberimizin Hayırlı Eş Duası

Hayirli Evlilik Icin Denenmis Dua 300x300 - Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua
Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Peygamber Efendimiz, hayırlı bir evlilik gerçekleştirmek isteyen kişilere dua önerisinde bulunmuştur. Bu duayı düzenli olarak okuyan kişiler, Allah’ın izniyle hayırlı bir eş bulup, hayırlı evlilik gerçekleştirirler.

Bu dua şöyledir: “Rabbena heb lenâ min ezvâcinâ ve zürriyyâtinâ gurrate eğyunin vecğalnâ lilmüttegîn.” Bu dua hayırlı bir eş bulununcaya kadar günde 66 defa okunmalıdır.

Acilen Evlenmek İçin Dualar

Acilen evlenmek isteyen kişilerin bir an önce tövbe etmeleri ve çeşitli evlilik surelerini okumaları gerekiyor. Kişiler, tövbe namazı kılarak ilk etapta günahlarından arınmalıdırlar. Daha sonrasında ise 6 defa “Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru.” duası okunmalıdır. Bu duanın ardından Taha suresi okunmalıdır. Ayrıca bu işlemi uygulayan kişilerinde namaza başlaması, haram işlerden uzak durması gerekiyor.

Bekarlara Denenmiş Evlilik Duası

Bekar kişiler her daim hayırlı evlilik için denenmiş dua araştırması yaparlar. Denenmiş dualar hızlı bir şekilde sonuç verirler. Bu da kişilerin hayırlı kısmete daha kısa sürede ulaşmasını sağlar.

Bekara denenmiş evlilik duası şu şekildedir;

  • “Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve teferricu biha ukdeti ve tüferricü biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.”

Bu duanın her gün 51 defa okunması gerekiyor. Bekar kişiler bu dua ile beraber hayırlı bir evlilik yapabilir, kıyamete kadar mutlu kalabilirler.

Sevdiğim Kişinin Benimle Evlenmesi İçin Dua

Sevdiği kişiyle evlilik gerçekleştirmek isteyen kişilere yönelik denenmiş evlilik duası vardır. Bu duayı okuyan kişiler, eğer sevdiği kişi kendisi için hayırlıysa, o kişiyle hayırlı ve güzel bir evlilik yapar.

  • “Vallâhu ceale lekum min enfusikum ezvâcen ve ceale lekum min ezvâcikum benîne ve hafedeten ve razakakum minet tayyibât efe bil bâtıli yu’minûne ve bi ni’metillâhi hum yekfurûn” Bu duayı günde bir defa esma zikirlerinden sonra okuyan kişiler, hayırlı bir evlilik gerçekleştirirler.

21 Günde Evlilik Duası

21 günde evlilik duası sayesinde hayırlı evlilik yapmak mümkün. “İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina. Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.” duasını 21 gün boyunca her gün, 101 defa okunması gerekiyor. 21 gün boyunca bu dua bir bardak suya okunur ve üflenir. Daha sonrasında ise su içilir.

Denenmiş evlilik dualarından olan bu dua, 21 gün boyunca hiç ara verilmeden okunmalıdır. 21 gün sonra kişilerin kısmeti açılacak, hayırlı eş adaylarıyla karşılaşacaklar.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments